Tillie Cole "Przebaczenie"
TYTUŁ: Przebaczenie
SERIA: Kaci Hadesa
AUTOR: Tillie Cole
DATA WYDANIA: 19.03.2019 r.
WYDAWNICTWO: EditioRed


Witajcie Kochani!!
            Sama nie mogę w to uwierzyć, ale dzisiaj przychodzę do Was, już z piątym tomem serii Kaci Hadesa. Nadal uważam, że ta seria nie ma sobie równych (na chwilę obecną), jeżeli chodzi o gatunek dark romance. Tillie Cole jest mistrzynią w pisaniu przerażających historii, które chwytają czytelnika za serce, a przez to nie może on o nich zapomnieć na bardzo długo. Kaci to seria, po którą sięgam w ciemno, bo wiem, że nie będę się nudziła podczas jej czytania.
            A zatem o czym jest książka Przebaczenie???
            „Rudowłosa Phebe o pięknych oczach urodziła się i wychowała w Zakonie Dawida. W życiu miała tylko jeden cel: uwodzić. Nauczono ją sprawiać, by mężczyźni uzależniali się od niej i pragnęli jej dotyku, jak dotyku bogini. Na skutek fatalnego zbiegu okoliczności dziewczyna zostaje podarowana w prezencie Meisterowi, okrutnemu przywódcy Bractwa Aryjskiego. W tym momencie zaczyna się jej droga przez piekło, jest gwałcona, torturowana, okaleczana i odurzana narkotykami. Zawieszona między majakami a potworną rzeczywistością, odczuwa tylko rozpacz, beznadzieję i ból. Mnóstwo odcieni bólu.
Xavier "AK" Heyes potrafi walczyć. Był snajperem w służbach specjalnych, przeszedł znakomite przeszkolenie wojskowe i został osławionym członkiem gangu znanego powszechnie jako Kaci Hadesa. Nie boi się zabijać - ma na koncie ponad sto trzydzieści śmiertelnych trafień. Widział paskudne rzeczy, a robił jeszcze gorsze. Nie poznał smaku strachu. Gdy któregoś dnia wiceprezes Katów potrzebował pomocy w odbiciu swojej szwagierki z rąk handlarzy żywym towarem, AK zgłosił się na ochotnika. Pamiętał tę dziewczynę. Miała na imię Phebe i była najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział.
Uwolnienie dziewczyny wywołuje demony przeszłości. I on, i ona mają wspomnienia, których nie chcą pamiętać. Przeklęta ladacznica i bezwzględny zabójca stają obok siebie, by się wspierać, chronić i uleczyć swoje złamane serca. W obojgu szybko budzą się nadzieja i miłość. Jednak skrywane grzechy przeszłości nie pozwalają im cieszyć się niespodziewanym szczęściem. Bezlitosny los postawi przed AK i Phebe trudny wybór.
Stawką jest potępienie na zawsze albo wybaczenie. Dla obojga.”
Przebaczenie to książka, która jest emocjonalną mieszanką wybuchową. Przeplata się w niej brutalność i subtelność, cierpienie i radość, mroczna przeszłość oraz szczęśliwa przyszłość. Czytając tę część Katów Hdesa była zafascynowana losami głównych bohaterów, ponieważ ich przeszłość nie była kolorowa, a na dodatek nie pozwalała im ona ruszyć dalej. Byłam bardzo ciekawa, co sprawiło, że AK i Phebe tylko egzystowali, a nie żyli naprawdę. Widać było po nich, że są ludzkimi "wrakami". Na całe szczęście, kiedy drogi tej dwójki się połączyły to widać było, jak AK i Phebe doskonale się rozumieją, pomimo tak odmiennego życia, jakie do tej pory prowadzili. Obydwoje mieli ogromny bagaż doświadczeń, który nie należał do najlżejszych, a mimo to razem próbowali stawić czoła demonom przeszłości.
Cała ta seria jest oparta na pewnym schemacie i można odnieść wrażenie, że Tillie Cole się powtarza, ale od razu mówię, że mi to nie przeszkadza, jednak zdaję sobie sprawę, że może to być dla niektórych uciążliwe. Bohaterowie poszczególnych książek są tak różni, a zarazem tak podobni, że z ogromną przyjemnością czytam o ich losach, a w szczególności o ich przeszłości, ponieważ to ona kształtuje te postacie. Kasi Hadesa to dość specyficzna seria i przez to nie jest ona odpowiednia dla każdego. W tych książkach pojawia się brutalność, niezliczona liczba wulgaryzmów oraz m. in. pedofilia. Zdecydowanie Przebaczenie nie jest książką dla ludzi o słabych nerwach, ponieważ niektóre opisane w niej sceny potrafią zmrozić człowiekowi krew w żyłach. Sceny w opuszczonym mieście nawet mnie momentami potrafił zniesmaczyć.
Cieszę się, bo dzięki Przebaczeniu dowiaduję się, jak powstało Trio Psycholi, którego jestem ogromną fanką. AK, Flame i Viking to postacie, które w tym swoim szaleństwie są genialne i zabawne. Te ich wymiany zdań rozkładają mnie łopatki i kiedy je czytam to śmieję się, jak nawiedzona.
            Kaci Hadesa Tillie Cole to nie jest przeciętna seria, o której szybko zapomnicie. Przebaczenie może i nie jest najlepszą częścią tej serii, ale czytając ją byłam zachwycona historią AK i Phebe, a przez to nie mogłam przestać tej czytać książki. Muszę przyznać, że były momenty, kiedy trudno czytało mi się pewne sceny, jednak nadawały one autentyczności tej historii za co jestem wdzięczna autorce.
            Książka Przebaczenie otrzymuje ode mnie 5 gwiazdek.

Pozdrawiam Was ciepło, Wasza Justyna Coffee_Cup90;)

Za egzemplarz do recenzji chciałabym serdecznie podziękować Wydawnictwu EditioRed.

Komentarze

Popularne posty